Mise 17 AIM 7 Sparrow. (Originální manuál strana 4-20 AIM 7 Sparrow)

Autor: Harm <harm(at)mzidek.net>, Téma: Tréninkové mise, Vydáno dne: 16. 02. 2007

AIM –7 verze M je střelou údajně středního doletu, která je k cíli naváděna palubním radiolokátorem mateřského letounu. Jinými slovy to znamená, že pokud chcete trefit, musíte mít cíl zaměřen do okamžiku, kdy střela narazí do cíle.

To je trochu problematické ve válce, kde se to nepřáteli jenom hemží. Mimo to dosah „vrabčáka“ je kolem 10 n. m. tedy dosti malý. Z toho se musí odvíjet Vaše taktika v boji. Neměli byste nasadit AIM-7 proti jakýmkoliv nepřátelským stíhačkám ve větším počtu, než je počet členů vaší letky pokud tyto letí vůči Vám s vysokým polohovým úhlem, tedy AA je od 150 stupňů výše. ( Pro ty, kteří se to ještě nenaučili – O AA = bandita letí přímo od vás a jste mu na šesté, 180 AA = bandita letí přímo na vás a máte ho před svým nosem ). Proč byste neměli používat Vrabčáky ? AIM-7M musí být naváděna k cíli a vy prostě nemůžete v takovém případě ani uhnout ani změnit zacílení a pokud je tam jeden bandita navíc, jeho AA-11 Archer Vám postaví husí kůži i na hlavě. Rovněž situace, kdy je počet protivníků vyrovnán nemusí být zrovna O.K, protože stačí, abyste v tom fofru a rozčilení zadali špatně povel elementu na co má pálit a vypustíte čtyři Vrabečky na dva cíle, zatímco zbylé dva si takovou chybu určitě nepřipustí a rozstřílejí Vás na padrť. Pokud můžete, tak se AIM 7 raději vyhněte, je to zbraň pro naše letectvo po získání nadvlády ve vzduchu, kde i tři letky mohou být AWACSem navedeny na jeden cíl. Pak je riziko při použití střel AIM-7 minimální. Každopádně si můžete vyzkoušet, jak je severokorejským pilotům za kniply jejich letounů.Počáteční podmínky

Rychlost: 450 kts
Výška: 10 angels
Mód radaru: navigation
Kurz: cca 350°
RPM: 70 %
1 bandita: 16 L, 172, 399, 877 vysoko nad Rmax 1, 24 n. m.

Pokud jste dodrželi naše rady, znáte už symboliku AIM-9 a AIM-120, vše ostatní je již rutina až na jednu maličkost: Jak jsem již uvedl, musíte cíl držet v uzamčeném stavu Vašeho radaru po celou dobu letu Vrabčáka k cíli. Takže opět: A-A mód ( třeba tlačítky ICP ), naskočí SMS stránka AIM-7, F-16 totiž může nést pouze dvě AIM-7. Zaměřit cíl. Opálit a držet.

Mnoho štěstí

  Vytištěno z www.falcon-4.com